bilgi@testokur.com     
TestOkur Optik Okuyucu Programı

TestOkur optik okuyucu programı dizüstü, masaüstü, notebook vb... Windows işletim sistemi yüklü bilgisayarlar ile uyumlu çalışan, TestOkur Optik Okuyucu Kamera ile birlikte kullanılabilen, kolay kurulum ve kullanım özelliğine sahip bir Windows uygulamasıdır.


TestOkur optik okuyucu programı 5 farklı lisans ile satılmaktadır.

1. İlkokul/Ortaokul - (Bireysel)

2. İlkokul/Ortaokul - (Kurumsal)

3. Lise -  (Bireysel)

4. Lise -  (Kurumsal)

5. İlkokul/Ortaokul + Lise


Temel Özellikleri:

 • Online yükleme özelliği ile kolay kurulum
 • Kullanıcı dostu arayüzü sayesinde kolay kullanım
 • Otomatik güncelleme
 • Otomatik yedekleme
 • Gelişmiş veri depolama sistemi
 • Gelişmiş raporlama
 • Entegre esnek SMS sistemi
 • En son Windows bileşenlerine sahip
 • Windows işletim sistemleri ile uyumlu
 • TestOkur Optik Okuyucu Kamera ile kullanılır


Sistem Gereksinimleri:

 • İşletim sistemleri (*)Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 SP1, Windows Vista SP2
 • SQL Server Compact
 • Microsoft .NET Framework 4.6 (x86 and x64)
 • TestOkur Optik Okuyucu Kamera (**)

       (*)   Optik okuyucu programı Windows XP hariç tüm Windows işletim sistemlerinde sorunsuz çalışmaktadır.
     (**) TestOkur okuyucu kamera optik form okuma işlemi için gereklidir. Bunun yerine benzer yapıda farklı marka okuyucu kamera kullanılabilir fakat belirli bir açı ve yükseklikle sabitlenmemiş herhangi bir kamera ile optik okuma işlemi yapılamaz.


Herkes Kullanabilir

TestOkur optik okuyucu programı kullanıcılarımızdan gelen ihtiyaçlar doğrultusunda sizlerin kolaylıkla kullanabilmesi için tasarlanmıştır. Optik okuyucu programı kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir, program tek bir ana menüden oluştuğu ve bilgiler adım adım kaydedildiği için temel bilgisayar bilgisine sahip herkes tarafından kolaylıkla kullanılabilir.

Optik okuyucu programına ilk kullanımda sınıflarınızı oluşturmanız ve sınıflarınız içine öğrencilerinizi kaydetmeniz yeterlidir. Bundan sonra yapmanız gereken sadece cevap anahtarı girerek sınav tanımlamak ve optik formları okutmak. 


Kolay Kurulum

TestOkur optik okuyucu programını web sitemizden indirip kurulum adımlarını takip ederek yüklemeyi kolaylıkla yapabilirsiniz. TestOkur kurulum sihirbazı basit birkaç adımdan oluşmakta ve bilgisayarınıza gerekli uygulamaları internet üzerinden otomatik olarak yüklemektedir.

TestOkur optik okuyucu programı kurulum ve kurulumdan sonra lisanslama aşamasında internet bağlantısına ihtiyaç duymaktadır. 


Gelişmiş ve Güvenli Veri Depolama

TestOkur optik okuyucu programı gelişmiş ve güvenli veri depolama sistemi ile kullanıcılarının ihtiyacı olan tüm bilgileri kaydeder.

TestOkur optik okuyucu programının veri yedekleme ve veri geri yükleme özellikleri ile dilediğiniz zaman bilgilerinizi yedekleyebilir, geri yükleme yapabilir ya da başka bir bilgisayara taşıyabilirsiniz. Ayrıca sizin belirleyeceğiniz zaman dilimine göre günlük, haftalık ya da aylık olarak bilgilerinizi otomatik olarak yedekler.


Sınav Sonuçlarınızı SMS ile Velilerinize Gönderin

TestOkur optik okuyucu programına entegre edilmiş esnek SMS sistemi bulunmaktadır. Bu SMS sistemi ile okuma yaptığınız testlerin puan ve sıralama sonuçlarını her bir öğrenciye özel SMS içeriğini tek bir tıklama ile velilerinize ulaştırabilirsiniz.

SMS sistemini sadece sınav sonuçları göndermede değil serbest olarak gireceğiniz metin mesajlarında da kullanabilirsiniz. Kendinize telefon rehberi oluşturabilir, rehberde SMS grupları yaratabilir ve kişi ve gruplara dilediğiniz şekilde SMS gönderebilirsiniz. Sınıfınızla ilgili velilerinize duyuru, öğrenci bilgi amaçlı SMS'ler; kurumunuzla ilgili öğretmenlerinize SMS'ler gönderebilirsiniz.

TestOkur optik okuyucu programından SMS gönderebilmeniz için sitemizin "Satın Al" sayfasından "SMS Paketi" satın almalısınız.


Gelişmiş Entegre Raporlama

TestOkur optik okuyucu programı gelişmiş ve güvenli veri depolama sistemi sunar. Sınav sonuçlarınız için 11 farklı rapor verebilecek kabiliyete sahiptir. Böylelikle sınav sonuçlarınızı kolaylıkla yorumlayarak ve gerekli tedbirleri alabilirsiniz. Sınav tarama işleminden sonra raporları hemen alabileceğiniz gibi geçmiş eğitim-öğretim yıllarındaki bilgilerinizin raporlarını da kolaylıkla alabilirsiniz.

TestOkur optik okuyucu programının "Öğrenci Sınav Geçmişi" raporu sayesinde her öğrencinizin sınav geçmişini görüntüleyerek kolaylıkla gelişimini yakından takip edebilirsiniz.

Ayrıca raporları renkli veya siyah-beyaz doğrudan yazıcınızdan yazdırabileceğiniz gibi PDF, Excel, Word formatlarında bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.


Bir sınava ait aşağıdaki raporlar alınabilir:

Sınav Sonuç Listesi

Öğrenci Karnesi

Kazanımlı Öğrenci Karnesi

Öğrenci Soru Analizi

Grefikli Madde Analizi

Listeli Madde Analizi

Sınıf Puan Dağılımı

Sınıf Karşılaştırma Raporu

Ders Sınav Geçmişi

Öğrenci Sınav Geçmişi

Öğrenci Deneme Sınavı Geçmişi


Lisanslama ve Kullanım Süresi

TestOkur Optik okuyucu programının kullanım süresi uygulama aktifleştirildikten itibaren 1 (bir) yıldır. Süre dolduğunda ya da dolmadan istenilen tarihe kadar tekrar kullanım hakkı satın alınabilir. Bunun için sitemizin "Lisans Yenileme" menüsünden lisans yenileme isteğinde bulunabilirsiniz. 

Süre dolduğunda TestOkur optik okuyucu programı kullanılamaz ama içindeki bilgileriniz silinmez. Dilediğiniz zaman lisansınızı yenilediğinizde programı kullanabilir ve kayıtlı bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

TestOkur optik okuyucu programı lisansı sadece kayıtlı bilgisayar(lar)da kullanılabilir. Aynı bilgisayara format atılsa bile aynı lisans bilgisi ile defalarca kurulum yapılabilir

TestOkur optik okuyucu programını farklı bir bilgisayarda kullanmak için yeni bir lisans satın almanız gerekmektedir.


TestOkur optik okuma programının tüm hakları NF Eğitim Ürünleri'ne aittir. Yazılımı satın alan kullanıcılar bir yıllık kullanım lisansına sahip olur. Program bir bilgisayar için bir kişi adına lisanslanır, aynı lisans başka bir bilgisayarda kullanılamaz. Kullanıcı uygulamanın kullanım lisansını satın almakla Yazılım Sözleşmesini kabul etmiş sayılır.

  Testokur

Optik okuyucu TestOkur, ölçme ve değerlendirmenin en kolay, en hızlı, en ekonomik yoludur.

  Bize Ulaşın
  © NF Eğitim Ürünleri

Manavkuyu Mah. 275/18 Sk. No:6

Bayraklı-İzmir

Tel :
Mail : bilgi@testokur.com