TestOkur Yazılımı

TestOkur Optik Okuyucu Programı
TestOkur optik okuyucu programı dizüstü, masaüstü, notebook vb… Windows işletim sistemi yüklü bilgisayarlar ile uyumlu çalışan, TestOkur Optik Okuyucu Kamera ve her marka tarayıcınız ile birlikte kullanılabilen, kolay kurulum ve kullanım özelliğine sahip bir Windows uygulamasıdır.

 

TestOkur optik okuyucu programı 5 farklı lisans ile satılmaktadır.

1. İlkokul/Ortaokul – (Bireysel)

2. İlkokul/Ortaokul – (Kurumsal)

3. Lise –  (Bireysel)

4. Lise –  (Kurumsal)

5. İlkokul/Ortaokul + Lise

 

Temel Özellikleri:

 • TestOkur Optik Okuyucu Kamera veya her marka tarayıcınız ile optik okutabilme
 • Online yükleme özelliği ile kolay kurulum
 • Kullanıcı dostu arayüzü sayesinde kolay kullanım
 • Otomatik güncelleme
 • Otomatik yedekleme
 • Gelişmiş veri depolama sistemi
 • Gelişmiş raporlama
 • Entegre esnek SMS sistemi
 • En son Windows bileşenlerine sahip
 • Windows işletim sistemleri ile uyumlu

 

Sistem Gereksinimleri:

 • İşletim sistemleri (*): Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 SP1, Windows Vista SP2
 • Microsoft .NET Framework 4.6 (x86 and x64)
 • TestOkur Optik Okuyucu Kamera (**)
 • Herhangi bir marka tarayıcı (Zorunlu Değil)

       (*)   Optik okuyucu programı Windows XP hariç tüm Windows işletim sistemlerinde sorunsuz çalışmaktadır.

     (**) TestOkur okuyucu kamera optik form okuma işlemi için gereklidir ve satın aldığınız yazılım lisansı ile birlikte okuyucu kamera adresinize kargolanacaktır.. Bunun yerine benzer yapıda farklı marka okuyucu kamera kullanılabilir fakat belirli bir açı ve yükseklikle sabitlenmemiş herhangi bir kamera ile optik okuma işlemi yapılamaz.

 

Herkes Kullanabilir
TestOkur optik okuyucu programı kullanıcılarımızdan gelen ihtiyaçlar doğrultusunda sizlerin kolaylıkla kullanabilmesi için tasarlanmıştır. Optik okuyucu programı kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir, program tek bir ana menüden oluştuğu ve bilgiler adım adım kaydedildiği için temel bilgisayar bilgisine sahip herkes tarafından kolaylıkla kullanılabilir.
Optik okuyucu programına ilk kullanımda sınıflarınızı oluşturmanız ve sınıflarınız içine öğrencilerinizi kaydetmeniz yeterlidir. Bundan sonra yapmanız gereken sadece cevap anahtarı girerek sınav tanımlamak ve optik formları okutmak. 

 

Her Marka Tarayıcınızı Optik Okuyucu Olarak Kullanma İmkanı
Elinizde bulunan her marka tarayıcıyı TestOkur optik okuyucu sayesinde bir optik okuyucuya dönüştürebilirsiniz. Kullanımı son derece basittir. Tarayıcı ile optik okuma yaptığınızda dakikalar içinde yüzlerce optik formu okuyabilirsiniz.

 

Kolay Kurulum
TestOkur optik okuyucu programını web sitemizden indirip kurulum adımlarını takip ederek yüklemeyi kolaylıkla yapabilirsiniz. TestOkur kurulum sihirbazı basit birkaç adımdan oluşmakta ve bilgisayarınıza gerekli uygulamaları internet üzerinden otomatik olarak yüklemektedir.
TestOkur optik okuyucu programı kurulum ve kurulumdan sonra lisanslama aşamasında internet bağlantısına ihtiyaç duymaktadır. 

 

Gelişmiş ve Güvenli Veri Depolama
TestOkur optik okuyucu programı gelişmiş ve güvenli veri depolama sistemi ile kullanıcılarının ihtiyacı olan tüm bilgileri kaydeder. TestOkur optik okuyucu programına kaydedeilen bilgiler internet ortamında güvenli sunucularımızda saklanır ve tarafımızca düzenli olarak yedeklenir. Bu sistem sayesinde dilediğiniz bilgisayardan verilerinize ulaşabilir, çalışmanıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

 

Sınav Sonuçlarınızı SMS ile Velilerinize Gönderin
TestOkur optik okuyucu programına entegre edilmiş esnek SMS sistemi bulunmaktadır. Bu SMS sistemi ile okuma yaptığınız testlerin puan ve sıralama sonuçlarını her bir öğrenciye özel SMS içeriğini tek bir tıklama ile velilerinize ulaştırabilirsiniz.
SMS sistemini sadece sınav sonuçları göndermede değil serbest olarak gireceğiniz metin mesajlarında da kullanabilirsiniz. Kendinize telefon rehberi oluşturabilir, rehberde SMS grupları yaratabilir ve kişi ve gruplara dilediğiniz şekilde SMS gönderebilirsiniz. Sınıfınızla ilgili velilerinize duyuru, öğrenci bilgi amaçlı SMS’ler; kurumunuzla ilgili öğretmenlerinize SMS’ler gönderebilirsiniz.
TestOkur optik okuyucu programından SMS gönderebilmeniz için sitemizin “Satın Al” sayfasından “SMS Paketi” satın almalısınız.

 

Gelişmiş Entegre Raporlama
TestOkur optik okuyucu programı gelişmiş ve güvenli veri depolama sistemi sunar. Sınav sonuçlarınız için 11 farklı rapor verebilecek kabiliyete sahiptir. Böylelikle sınav sonuçlarınızı kolaylıkla yorumlayarak ve gerekli tedbirleri alabilirsiniz. Sınav tarama işleminden sonra raporları hemen alabileceğiniz gibi geçmiş eğitim-öğretim yıllarındaki bilgilerinizin raporlarını da kolaylıkla alabilirsiniz.
TestOkur optik okuyucu programının “Öğrenci Sınav Geçmişi” raporu sayesinde her öğrencinizin sınav geçmişini görüntüleyerek kolaylıkla gelişimini yakından takip edebilirsiniz.
Ayrıca raporları renkli veya siyah-beyaz doğrudan yazıcınızdan yazdırabileceğiniz gibi PDF, Excel, Html formatlarında bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

 

Bir sınava ait aşağıdaki raporlar alınabilir:
Sınav Sonuç Listesi

Öğrenci Karnesi

Kazanımlı Öğrenci Karnesi

Öğrenci Soru Analizi

Grafikli Madde Analizi

Sınıf Karşılaştırma Raporu

Ders Sınav Geçmişi

Öğrenci Sınav Geçmişi

Öğrenci Deneme Sınavı Geçmişi

 

Lisanslama ve Kullanım Süresi
TestOkur Optik okuyucu programının kullanım süresi uygulama aktifleştirildikten itibaren 1 (bir) yıldır. Süre dolduğunda ya da dolmadan istenilen tarihe kadar tekrar kullanım hakkı satın alınabilir. Bunun için sitemizin “Lisans Yenileme” menüsünden lisans yenileme isteğinde bulunabilirsiniz. 
Süre dolduğunda TestOkur optik okuyucu programı kullanılamaz ama içindeki bilgileriniz silinmez. Dilediğiniz zaman lisansınızı yenilediğinizde programı kullanabilir ve kayıtlı bilgilerinize ulaşabilirsiniz.
TestOkur optik okuma programının tüm hakları NF Eğitim Ürünleri’ne aittir. Yazılımı satın alan kullanıcılar bir yıllık kullanım lisansına sahip olur. Program bir kişi adına lisanslanır, Kullanıcı uygulamanın kullanım lisansını satın almakla Yazılım Sözleşmesini kabul etmiş sayılır.

WhatsApp chat