TestOkur’un Avantajları

TestOkur’u Avantajlı Kılan Özellikler

Aşağıdaki çizelgede geleneksel optik okuyucular ile TestOkur Optik Okuyucunun bazı özellikleri karşılaştırılmıştır.

optik okuyucu karşılaştırması

Neden TestOkur Optik Okuyucu’yu Satın Almalısınız?

TestOkur Optik Okuyucu ve Ölçme Değerlendirme Sistemi öğretmenlerimizin ve eğitim sistemimizin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak özenle hazırlanmıştır.

İşte TestOkur’u satın almanız için bazı gerekçeleriniz:

Yeni Nesil Optik Okuyucu
TestOkur Optik Okuyucu, görüntü işleme teknolojisi ile hazırlanmış yeni nesil bir optik okuyucudur. Eski optik okuyucuların yaptığı birçok fonksiyonu yerine getirdiği gibi kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap verecek daha bir çok pratik işlev barındıran gelişmiş bir yazılımdır.

Her Marka Tarayıcınızı Optik Okuyucu Olarak Kullanma İmkanı
Elinizde bulunan her marka tarayıcıyı TestOkur optik okuyucu sayesinde bir optik okuyucuya dönüştürebilirsiniz. Kullanımı son derece basittir. Tarayıcı ile optik okuma yaptığınızda dakikalar içinde yüzlerce optik formu okuma keyfine varın.

TestOkur Ekonomik Çözümler Sunar
Geleneksel optik okuma sistemlerinde asıl maliyeti oluşturan büyük, ağır optik okuma donanımıdır. Sadece hazır basılmış optik formları okuyan donanım ülkemize yurtdışından ithal edilerek geldiği için oldukça maliyetlidir. TestOkur geleneksel optik okuyuculara kıyasla çok daha ekonomiktir. Ekonomik olmasının temel sebebi TestOkur’un yeni optik okuma teknolojisi ile üretilmiş olmasıdır. TestOkur optik okuma işlemini özel optimize edilmiş okuyucu kamera ve son teknoloji ile hazırlanmış optik okuyucu yazılımı ile yapar.

TestOkur yapısal olarak bireysel kullanıma imkan sunduğu için her öğretmenimizin, her kurumumuzun TestOkur’dan faydalanması ve eğitime katkı sağlaması amacıyla uygun fiyat politikası ile satışı planlanmıştır.

Optik Form Satın Alma Derdinden Kurtulun!
Her türlü test ihtiyacınıza uygun özel olarak hazırlanmış optik formlar TestOkur Optik Okuyucu programının içerisine dahil edilmiştir. TestOkur programı içinden ihtiyacınız olan optik formu seçip, bilgisayarınızın siyah-beyaz yazıcısından istediğiniz sayıda yazdırabilirsiniz. Optik formları basit A4 kağıdına yazdırabileceğiniz gibi bir sayfaya 2 ile 4 adet optik form çıktısı alınmaktadır.

Her Ortama Taşıyın. Evde, Sınıfta Kullanın…
TestOkur optik okuyucu kamera donanımı portatif ve hafiftir. Ayrıca kurulum ya da montaj gerektirmez. İhtiyacınız olan her ortamda kullanılabilecek şekilde düşünülmüş ve tasarlanmıştır. Çantanıza rahatlıkla sığar, böylelikle sınıf-ev gittiğiniz her ortama TestOkur’u da götürebilirsiniz. TestOkur en büyük yardımcınız olacak…

Sınavlarınızı Hızlıca Okuyun, Pratikliğin Keyfine Varın…
TestOkur Optik Okuyucu Programı ile sınavlarınızı zahmetsizce dakikalar içinde okutabilirsiniz. Yapmanız gereken cevap anahtarı tanımlamak ve optik formları okutmak. Her bir optik form 1 saniye gibi kısa bir sürede okunur. Sınıfınızın tüm optik formlarını okutmak ve raporlamak sadece birkaç dakikanızı alacaktır.
TestOkur sayesinde sınavlarınızı birkaç dakikada okuyarak ciddi zaman ve enerji kazanırsınız. Kalan zamanda sınav sonuçlarına ilişkin detaylı raporları inceleyerek eğitimin kalitesini artırma konusunda tedbirler alabilirsiniz.

Hem Bireysel Hem de Kurumsal Kullanıma Uygundur
TestOkur, donanım ve optik okuyucu yazılımı itibari ile hem bireysel hem de kurumsal kullanıma uygundur. Öğretmenin ve bir kurumun tüm ihtiyaçları göz önününe alınarak hazırlandığı için okuma sistemi ve içerdiği onlarca raporlar ile her alanda ihtiyaçları giderecektir.

Entegre SMS Sistemi ile Sınav Sonuçlarınızı Tek Tıklama ile Velilerinize Ulaştırın
Tarama yaptığınız sınav sonuçlarınızı velilerinizin cep telefonuna tek bir tıklama ile ulaştırabilirsiniz. Her bir öğrenci adına otomatik olarak ayrı ayrı düzenlenen SMS içeriğinde öğrenci adı-soyadı, sınav tarihi, sınav adı, puan ve sıra bilgileri yer almaktadır. 

TestOkur Optik Okuyucu programının SMS modülünde bulunan Telefon Rehberi ve Serbest SMS bölümleri ile dilediğiniz gibi rehber ve SMS grupları oluşturabilirsiniz. Bu kişilere bilgi, duyuru vs… dilediğiniz içerikte serbest SMS’ler gönderebilirsiniz.

TestOkur’u Herkes Kullanabilir
TestOkur Optik Okuyucu, kullanıcı ihtiyaçları ve kullanım alışkanlıkları göz önünde bulundurularak özel olarak tasarlanmıştır. Temel bilgisayar bilgisine sahip herkes tarafından kolaylıkla kullanılabilir. Kolay kurulum özelliğine sahip TestOkur’un çalışması için bilgisayarınızda başka hiçbir programa ihtiyaç yoktur. TestOkur Optik Okuyucu programının kullanıcı dostu tasarımı sayesinde yapacağınız işlemler adımlar adım adım yer almaktadır ve TestOkur’da yapmanız gereken hiçbir ayarlama vb.. işlemler yoktur, hemen kullanıma başlayabilirsiniz.

Yapmanız gereken sadece cevap anahtarı tanımlamak, optik formları okutmak ve rapor almak…

Öğrencilerinizin Sınav Geçmişini Raporlayarak Gelişimini Yakından Takip Edin
TestOkur’da sınav verileriniz en ince ayrıntısına kadar kaydedilir. Dilediğiniz zaman dilediğiniz öğrencinin sınav geçmişine hızlı bir şekilde ulaşabilir, öğrencilerinizin başarısını yakından takip edebilir, gelişimi hakkında velilerinize hızlı ve somut bilgiler ulaştırabilirsiniz. Öğrenci sınav geçmişi raporunda öğrencinizin katıldığı tüm ders sınavları, kazanım kavrama testleri ve deneme sınavları sonuçları ayrıntılı olarak listelenir.

Özgürsünüz!

TestOkur Optik Okuyucu Sistemini kullanmanız için herhangi bir yayınevinin testlerini ya da basılmış yayınlarını satın almak zorunda değilsiniz. TestOkur bu anlamda öğretmenlerimize ve kurumlarımıza hiçbir zorunluluk, kısıtlama getirmeyip, sizleri özgür bırakmaktadır. Hiçbir kısıtlama olmaksızın dilediğiniz yayınevinin testlerini satın alabilir, TestOkur optik okuyucu uygulamasına dilediğiniz kadar sınav tanımlayıp okutma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

TestOkur Günceldir

TestOkur Optik Okuyucu programı Türk eğitim sistemi için özel olarak tasarlanmış ve yapılandırılmıştır. 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı itibari ile hem ilkokul/ortaokul hem de lise düzeyinde yapılan MEB ve ÖSYM sınav türlerine uygun ve günceldir. İçindeki optik formlar da bu sınav türlerine uygun olarak tasarlanmıştır.

TestOkur, otomatik güncelleme özelliği ile siz kullanıcılara kesintisiz olarak en iyi hizmeti vermeyi amaçlar.

WhatsApp chat